Українські науковці – учасники грандіозного Міжнародного форуму

символи влади

17-18 грудня 2021 р. відбулася  визначальна Міжнародна наукова подія – на платформі Meet зустрілися вчені Румунії, Молдови, України з метою обговорення питання «Символи влади від доісторичних часів до сьогодення». Дуже важливо, що крім учених-доповідачів, на зустрічі були присутні студенти  двох закладів вищої освіти: Кагульського державного  університету ім. Б.Хашдеу (Молдова) та Ізмаїльського державного гуманітарного університету (Україна).  Всього в науковому форумі взяли учать понад 50 осіб.

До обговорення були запропоновані доповіді про символічні цінності певних артефактів, пам’яток, імен окремих осіб, зброї тощо. Костін Кройтору (Соstin Croitoru), доктор історичних наук, директор музею ім. Кароля І (м. Браїла, Румунія) представив доповідь на тему «Перспективи археологічних розвідок татарських поселень в румунській етно-археології» (Despre Tătari uriași și novaci în etno-arheollogia romănă); Іон Гелецький (Ion Gheletchi), проректор Кагульського державного університету ім. Б. Хашдеу виступив з повідомленням про будівлі епохи комунізму («Construcțiile megalomane ale epocii comuniste – etalare a «puterii poporului»); Костін Скурту (Costin Scurtu), науковий співробітник Національного військового музею (м. Констанца, Румунія) свій виступ присвятив розгляду питання про уніформу румунської армії часів Першої світової війни («Aspecte ale uniformelor armei  infanterie a armatei romăne în Primul Război Mondial»); Константин Бербулеску і Овідій Удреску (Constantin Bărbulescu & Ovidiu Udrescu), університет в м. Питешти (Румунія), презентували доповідь на тему «Символи влади в похованнях Бурідава»  (Simboluri ale puterii în depunerile cu caracter  funerar de la Buridava) тощо.

Українських вчених гідно представили науковці Ізмаїльського державного гуманітарного університету: Микола Ніколаїв (Mykola Nikolaev) з доповіддю «Damnatio memoriae лапідарних пам’яток як символ зміни влади в клановій боротьбі (на прикладі  Ольвії Понтійської)»,  Іван Татаринов (Ivan Tatarinov)  – «Клейноди – символи військової та громадянської влади Гетьманщини 17-18 ст.»,  Лілія Циганенко (Lily Tiganenko)  – «Офіційні символи влади Президента України: становлення і законодавче закріплення», а Центральний український національний технічний університету(м. Кропивницький) – Василь Орлик (Vasyl Orlyk) з доповіддю  «Монети скіфського царя Скілура» («Monedele regelui scit Skilur»).

Наукова подія продемонструвала високу зацікавленість з боку наукової спільноти, а також студентів, які активно долучались до обговорення доповідей, задавали цікаві питання.  Особливі слова вдячності  організаторам і модераторам заходу – Костіну Кройтору та Іону Гелецькому – за їх креативність, творчий підхід та високий професіоналізм!!! Сподіваємося на нові зустрічі у новому 2022 році!!

Лілія Циганенко,
проректор з науково-педагогічної роботи ІДГУ