Ukraine: Developing Transnational Access to European Research Infrastructures in the Social Sciences and Humanities

1 жовтня 2024 р. в онлайн форматі відбувся вебінар «Україна: розвиток транснаціонального доступу до європейських дослідницьких інфраструктур в галузі соціальних та гуманітарних наук», в роботі якого взяли участь понад 100 учасників з різних європейських країн.  Вебінар було організовано спільною робочою групою зі стратегії ESFRI в соціальних та гуманітарних науках, спільно з SSHOC, офісом Horizon Europe в Україні, Національним дослідницьким фондом України.

ESFRI – Європейський стратегічний форум з питань дослідницьких інфраструктур;

SSHOC – Соціальні та гуманітарні науки в Європейській хмарі відкритої науки

У відповідь на вторгнення на рф в Україну Європейський стратегічний форум з дослідницьких інфраструктур (ESFRI) звернувся до європейської наукової спільноти з пропозицією розробити дійові заходи з метою підтримки української наукової спільноти. Як зазначив у своєму привітальному виступі Матиас Райтер-Пазманди (AT BVBWF) – діяльність дослідницьких інфраструктур це не лише питання підтримки українських дослідників і науки, а й більш ширші зусилля по наданню допомоги та прийняттю рішень в соціальній, економічній, культурній сферах.

Метою вебінару було налагодження співпраці між дослідниками, політиками та фінансистами, а також розгляд конкретних ініціатив європейських дослідницьких інфраструктур з підтримки дослідницької спільноти в Україні та розвитку дослідницьких програм. 

Перед учасниками вебінару виступили:

Ханна Снеллман – голова робочої групи зі стратегії ESFRI в галузі соціальних та гуманітарних наук;

Бонні Вольф-Бениш – голова SSHOC;

Зоя Петренко – керівник експертної групи з питань розвитку та роботи з дослідження критичної інфраструктури, Управління розвитку науки, МОН України

Ольга Полоцька – виконавчий директор, Національний дослідницький фонд України

Софія Д’як – директор Львівського центру міської історії

Дар’я Фішер, директор, CLARIN ERIC

Рето Шпек, співдиректор, EHRI

Анжеліка Шойер, заступник директора, ESS ERIC

Фредерик Сондергаард, DG RTD, Європейска комісія та інші.

Особливу зацікавленість учасників викликали доповіді Грети Фасиле  (EURIZON) «Досвід стипендіальної програми «Дистанційні дослідження. Гранти для українських дослідників», Барбари Даммерс-Сзенасі (Голландська дослідницька рада  (NOW)  «Запрошення до участі в конкурсі: для дослідників, які працюють в Україні», Тетяни Степури (Львівський політехнічні національний університет) «Практичний досвід започаткування співпраці на основі конкурсу NWO для дослідників, що базуються в Україні».

В ході вебінару українські дослідники представили свої новітні наукові розробки, взяли участь у цікавих дискусіях з важливих питань сучасної гуманітаристики. У заключній частині вебінару відбувся неформальний  обмін думками та інформацією.

проф. Лілія Циганенко,

учасниця вебінаруUkraine: Developing Transnational

Access  to European Research Infrastructures

in the Social Sciences and Humanities»

Поширити