Участь у конференції «Етнокультурне розмаїття України: загальнонаціональна єдність та євроінтеграційний поступ»

22-24 серпня 2024 р. на базі Одеської національної наукової бібліотеки, при участі та підтримці  Міністерства культури та інформаційної політики України, Державної архівної служби України, Департаменту культури, національностей, релігій та охорони культурної спадщини Одеської ОДА, Одеського відділення Національної спілки краєзнавців України, Факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Етнокультурне розмаїття України:
загальнонаціональна єдність та євроінтеграційний поступ
».

Робота дослідників проходила в рамках чотирьох секцій, де розглядалися актуальні питання розвитку сучасної науки, як-то: культурна спадщина етнічних спільнот України та проблеми, пов’язані з її охороною,  вивченням та промоцією; культурна ідентичність та національна пам’ять; актуальні практики збереження, дослідження та промоції багатонаціональної історико-культурної спадщини;  краєзнавчі та історико-біографічні дослідження. В обговореннях та з доповідями виступили майже 40 знаних дослідників з України (Київ, Одеса, Дніпро, Вінниця, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Харків, Тернопіль, Рені, Ізмаїл, Черкаси, Миколаїв)  та зарубіжжя (Румунія, Польща, Німеччина, Молдова).

Ізмаїльський державний гуманітарний університет представляла професорка кафедри історії та методики її навчання, докторка історичних наук Лілія Циганенко, яка виступила з доповіддю на тему: «Порівняння національних мотивів у вишивках і вишиванках України та Німеччини».

Майже кожна доповідь на конференції викликала жваві дискусії та обговорення, що свідчить про важливість і актуальність запропонованої проблематики. Хотілось би висловити слова вдячності організаторам цього цікавого й вельми необхідного наукового заходу, а особливо ідейному натхненнику – Наталії Петровій – доценту кафедри етнології Одеського національного університету, яка своєю небайдужістю, людяністю, енциклопедичними знаннями та любов’ю до науки надихала всіх учасників та гостей конференції. 

Цікавою знахідкою організаторів було паралельне проведення студентської секції конференції «Культурна спадщина України: історико-теоретичний вимір», що дозволило долучити студентів та молодих науковців до апробації  своїх перших знахідок в науці, надало їм реальну можливість  в отриманні досвіду наукових виступів та дискусій.

Професорка Лілія Циганенко,

учасниця конференції

Поширити